LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

100 këngët më të dëgjuara në 2023: Taylor Swift dominon listën, por vendin e parë e zë një tjetër këngëtar

30 Nëntor 2023, 10:43, Lifestyle CNA

100 këngët më të dëgjuara në 2023: Taylor Swift

Platforma "Apple Music" ka prezantuar këngët më të dëgjuara në vitin 2023 dhe në vendin e parë është kënga "Last Night" nga muzikanti Morgan Wallen.

Pjesa tjetër e listës dominohet nga Taylor Swift, e cila muajt e fundit ka thyer rekorde në turneun e saj “The Eras” dhe konsiderohet si interpretuesja më e njohur në atë platformë.

"Ndikimi i Taylor Swift në muzikë është i pamohueshëm - jo vetëm në këtë vit që thyen rekord, por gjatë gjithë karrierës së saj. Ajo është një artiste që përcakton brezat dhe ndërruesit e industrisë, dhe nuk ka dyshim se ndikimi i saj do të ndihet për vitet në vijim", tha Oliver Schusser, nënkryetar i "Apple Music" në një deklaratë.

Kënga e tij "Last Night" kryesoi tabelën "Hot 100" të Billboard për 16 javë këtë vit, duke tejkaluar edhe "As It Was" të Harry Styles. 

Në krye janë edhe "Flowers" nga Miley Cyrus dhe "Kill Bill" nga SZA, dhe është interesant fakti se pop grupi japonez, YOASOBI, me këngën "Idol" zuri vendin e shtatë./CNA

Lajmet e fundit nga