LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vrau me armë disa shpendë në Leskovik/ Procedohet penalisht dhe gjobitet 26-vjeçari

3 Dhjetor 2023, 09:26, Kronika CNA

Vrau me armë disa shpendë në Leskovik/ Procedohet penalisht dhe

Një person është proceduar penalisht në gjendje të lirë, pasi ka vrarë disa shpendë në Leskovik.

Bëhet fjalë për 26-vjeçarin me iniciale A.G. Ndaj të riut rëndon akuza për "Dëmtim të specieve të mbrojtura të florës dhe faunës së egër".

Gjithashtu, 26-vjeçari është gjobitur me 80 mijë lekë, ndërkohë që i është sekuestruar edhe arma e gjahut.

Në vijim të veprimeve procedurale u referuan materialet në Prokurori ku filloi procedimi në gjendje të lirë për shtetasin A. G., 26 vjeç, lindur në Leskovik dhe banues në Yzberisht, Tiranë, për veprën penale "Dëmtimi i specieve të mbrojtura të florës dhe faunës së egër".

Gjithashtu në cilësinë e provës materiale u sekuestrua arma e gjahut, të cilën 26-vjeçari e posedonte me lejen përkatëse. Në lidhje me këtë rast nga inspektorët e IMT Kolonjë është plotësuar akti i konstatimit të masës administrative me vlerën 80000 lekë.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, për veprime të mëtejshme”, thuhet në njoftimin e policisë./ CNA

Lajmet e fundit nga