LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Atentati në Lezhë/ Humb jetën në spital Entjan Nikulaj

2 Dhjetor 2023, 22:50, Kronika CNA
Atentati në Lezhë/ Humb jetën në spital Entjan Nikulaj
Foto ilustruese

Entjan Nikulaj, 40 vjeçari që u qëllua me armë zjarri  në aksin rrugor “Lezhë-Shkodër”, në vendin e  quajtur “Ura e trenit”, ka humbur jetën në spital.

Si pasojë e plagëve të marra, pavarësisht ndihmës dhe trajtimit të menjëhershëm mjekësor, ai ka ndërruar jetë në Spitalin Rajonal të Lezhës.

Entjan Nikulaj, djali I xhaxhait të Ardian Nikulaj u qëllua në rrethana ende të paqarta.

Për këtë ngjarje është ngritur menjëherë një grup i posaçëm hetimor, si dhe janë ngritur pika kontrolli në të gjitha akset rrugore.

Ndërkohë, vijon intensivisht kontrolli i zonës./ CNA

Lajmet e fundit nga