LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

U kap 6 herë me kokainë në Portin e Durrësit/ Nuk pranohet rekursi për heqjen e sekuestros

30 Korrik 2022, 13:20, Kronika CNA

U kap 6 herë me kokainë në Portin e Durrësit/ Nuk pranohet

Alba Exotic Fruit mbetet nën sekuestro.

Gazetari  Arsen Rusta raporton  se Gjykata e Lartë nuk ka pranuar kërkesën në recurs.

Ndrëkohë, pronari i kompanisë Eduart Dauti ndodhet në burg që prej 6 prillit të kaluar.

Në kontejnerët e 'Alba Exotic Fruit' është gjetur 6 herë kokainë me një sasi rreth 180 kg.

2 javë më parë Gjykata e Posaçme i ka dhënë tre muaj afat SPAK që të hetojë trafikun e kokainës të kapur në kontenierët e kompanisë Alba Exotic Fruit që sollën banane në Shqipëri.

Afati është përcaktuar deri më 13 tetor 2022 pasi SPAK thotë se po pret letër-porosi nga Holanda dhe Ekuadori. Për këtë aktivitet kriminal janë ndaluar dy vëllezërit Eduart Dauti dhe Bajron Gumeni./CNA.al

Lajmet e fundit nga