LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Të shtëna me armë në Kurbin

17 Maj 2023, 16:20, Kronika CNA

Të shtëna me armë në Kurbin

Disa të shtëna janë regjistruar ditën e sotme në Fushë-Kuqe.

Blutë bëjnë me dije se shtetasi me iniciale F. I., 29 vjeç, ka qëlluar drejt një automjeti, ndërkohë që ai ishte në lëvizje.

Mjeti drejtohej nga 49-vjeçari me iniciale A.P. Ky i fundit ka njoftuar policinë, e cila ka nisur menjëherë kërkimet për vënien e autorit në pranga.

Fatmirësisht nga të shtënat nuk ka pasur persona të lënduar.

Shtetasi A. P., 49 vjeç, ka njofuar sallën operative të Komisariatit të Policisë Kurbin se në Fushë Kuqe, ndërkohë që qarkullonte me automjet, shtetasi F. I., 29 vjeç, kishte qëlluar me armë zjarri pistoletë në drejtim të automjetit të tij. Nga të shtënat nuk ka asnjë shtetas të dëmtuar. 

Menjëherë, shërbimet e Policisë kanë shkuar në adresën e dhënë, kanë rrethuar zonën dhe po vijojnë kontrollet, me qëllim lokalizimin dhe kapjen e shtetasit F. I., i cili është shpallur në kërkim, bashkë me automjetin tip “Benz” me të cilin është larguar.  

Ndërkohë, grupi hetimor, në drejtimin e Prokurorisë, po vijon veprimet hetimore për sqarimin e rrethanave të këtij rasti”, thuhet në njoftim./ CNA.al

Lajmet e fundit nga