LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shoferi 64-vjeçar përplas të miturin/ Largohet nga vendi i ngjarjes

28 Maj 2023, 12:21, Kronika CNA

Shoferi 64-vjeçar përplas të miturin/ Largohet nga vendi i

Një incident ka ndodhur sot në Tiranë, ku një fëmijë ka mbetur i lënduar nga shoferi i një automjeti, i cili ka hapur derën e makinës së tij në mënyrë të pakujdesshme duke përplasur një fëmijë që ndodhej pranë derës në ato momente.

Fëmija 14-vjeçar ka mbetur i lënduar, por fatmirësisht gjendja e tij shëndetësore është e mirë dhe aktualisht fëmija sipas raportimeve është nën kujdesin e mjekëve.

Shoferi pasi ka përplasur fëmijën është larguar nga vendi i ngjarjes.

Blutë njoftojnë se 64-vjeçari, me inicialet A.XH.,  teksa ka qenë duke drejtuar mjetin e tij në Tiranë, ka hapur derën dhe ka përplasur fëmijën, e më pas është larguar nga vendngjarja./CNA.al

Lajmet e fundit nga