LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Plagosje me armë zjarri në Kuçovë/ Shpallen në kërkim 4 persona

27 Maj 2023, 08:23, Kronika CNA

Plagosje me armë zjarri në Kuçovë/ Shpallen në

Plagosje me armë zjarri në Kuçovë. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e kaluar, pas një konflikti për motive të dobëta.

L.S., 22 vjeç, A.Th., 22 vjeç, V.P., 23 vjeç, dhe A.T., 23 vjeç, të katërt banues në Kuçovë, pasi janë përplasur me shtetasin D.G 24 vjeç banues në Tiranë, e kanë plagosur me armë zjarri.

I riu është paraqitur në spital ku ka marrë ndihmën mjekësore ndërsa 4 personat e përfshirë në konflikt janë shpallur në kërkim.

"Rreth orës 23:30, të mbrëmjes së djeshme, është paraqitur për ndihmë mjekësore në Spital, i plagosur me armë zjarri, shtetasi D.G., 24 vjeç, banues në Tiranë, i cili po merr ndihmë mjeksore në spital.

Si rezultat i punës hetimore profesionale intensive të bërë nga specialistët për hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Kuçovë në bashkëpunim me shërbimet e DVP Berat, u bë i mundur identifikimi dhe shpallja në kërkim e autorëve të dyshuar, shtetasve: L.S., 22 vjeç, A.Th., 22 vjeç, V.P., 23 vjeç, dhe A.T., 23 vjeç, të katërt banues në Kuçovë.

Këta shtetas dyshohet se në bashkëpunim me njëri-tjetrin, pas një konflikti të çastit, për motive të dobëta, në lagjen 1Maj, Kuçovë, kanë plagosur me armë zjarri shtetasin D.G.

Vijon puna për kapjen e 4 shtetasve të shpallur në kërkim dhe për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes", njofotn policia./ CNA.al 

Lajmet e fundit nga