LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vetëhidhet nga ura e moshuara/ Qytetarët e nxjerrin nga lumi

26 Maj 2023, 15:15, Kronika CNA
Vetëhidhet nga ura e moshuara/ Qytetarët e nxjerrin nga lumi
Foto ilustruese

Një grua dyshohet se është vetëhedhur në lumin Vjosë rreth orës 14:15 të ditës së sotme, në hyrje të qytetit të Përmetit.

Bëhet fjalë për shtetasen me iniciale F. D., rreth 75 vjeçe.

Menjëherë pas marrjes së njoftimit, në vendngjarje kanë shkuar shërbimet e Policisë, të cilët në bashkëpunim me qytetarët, kanë bërë të mundur nxjerrjen e kësaj shtetaseje, nga ujërat e lumit.

Shtetasja F. D. u transportua në spital për të marrë ndihmën mjekësore dhe është jashtë rrezikut për jetën.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor, i cili po punon për dokumentimin e plotë të rrethanave të kësaj ngjarjeje./ CNA.al

Lajmet e fundit nga