LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Shfaqën shenja asfiksie në vendin e punës/ Punonjëset e një fabrike përfundojnë në spital

25 Maj 2023, 18:35, Kronika CNA
Shfaqën shenja asfiksie në vendin e punës/ Punonjëset e
Foto ilustruese

Disa punonjëse të një fabrike teli në Bathore janë paraqitur ditën e sotme për kontroll mjekësor në QSUT.

Gjatë qëndrimit në ambientet e punës, ata nuk janë ndjerë mirë dhe kanë shfaqur shenja asfiksie.

Dy prej këtyre punonjëseve, shtetaset me iniciale T.D., 42 vjeçe, dhe F.N., 47 vjeçe, ndodhen aktualisht në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Ndërkohë, grupi hetimor ka nisur hetimet për zbardhjen e shkaqeve dhe të rrethanave të ngjarjes./ CNA.al

Lajmet e fundit nga