LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kontrolle të rrepta në bregdet, bllokohen 5 mjete lundruese

27 Maj 2023, 12:03, Kronika CNA

Kontrolle të rrepta në bregdet, bllokohen 5 mjete lundruese

Policia e Shtetit bën me dije sekustrimin dhe bllokimin e 5 mjeteve lundruese përgjatë vijës bregdetare që çedojnë në dokumentacionin përkatës.

Konkretisht bëhet me dije për sekuestrim në Sarandë dhe në Vlorë, ku Policia Kufitare ka bllokuar 3 mjete lundruese dhe ka ndëshkuar me masë administrative, nga 10.000 lekë të rinj secili, drejtuesit e këtyre mjeteve, për mungesë të dokumentacionit në bord.

Në qytetin e Durrësit Durrës, forcat e Policisë Kufitare kanë bllokuar një mjet lundrues dhe kanë ndëshkuar me masë administrative 20 000 lekë të rinj, drejtuesin e tij, për mungesë dokumentacioni.


Po ashtu njoftohet se në liqenin e Shkodrës, shërbimet e Policisë Kufitare kanë bllokuar dhe kanë sekuestruar një mjet undures skaf me 2 motorë të fuqishëm që dyshohet se mund të përdorej për trafiqe të paligjshme.

Vijon puna për dokumentimin e plotë të këtij rasti.

Kontrollet intensive dhe vigjilenca maksimale e forcave të policisë vjen në sajë të fillimit të sezonit veror turistik për një sezon të qetë dhe pa incidente në vijën bregdetare.

 

 

Lajmet e fundit nga