LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Radhë të gjata mjetesh në drejtim të Tiranës/ Trafik i rënduar në dy akse

10 Dhjetor 2023, 18:30, Kronika CNA

Radhë të gjata mjetesh në drejtim të Tiranës/ Trafik i

Një fluks i madh automjetesh raportohet mbrëmjen e kësaj të diele nga Librazhdi në drejtim të Tiranës.

Konkretisht, në akset rrugore “Papër-Elbasan” dhe “Librazhd-Elbasan” ka një fluks të madh të lëvizjes së automjeteve në drejtim të Tiranës, duke krijuar ngadalësim të qarkullimit.

Nuk ka bllokim të qarkullimit të automjeteve, por qarkullimi i tyre është ngadalësuar për shkak të fluksit të automjeteve që kalojnë në këtë rrethrrotullim.

Policia njofton se Shërbimet e Qarkullimit Rrugor ndodhen në terren dhe vijojnë intensivisht punën për menaxhimin e qarkullimit të automjeteve.

Blutë kërkojnë që drejtuesit e automjeteve të tregojnë durim, të qëndrojnë në radhë dhe të mos kryejnë parakalime të gabuara, duke u kthyer në burim për përfshirje në ngjarje rrugore apo për bllokim të lëvizjes në të dy kahet e rrugës./ CNA

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

Lajmet e fundit nga