LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Grabitësit me uniformë policie, përplasen me efektivin

9 Dhjetor 2023, 22:47, Kronika CNA
Grabitësit me uniformë policie, përplasen me efektivin
Foto ilustruese

Të tjera detaje janë zbardhur nga grabitja me amrë që ndodhi në fshatin Prush pasditen e sotme. Mësohet se tre grabitësit të cilët tentuan të grabisnin një banesë në të cilën jetonin dy të moshuar, kanë qenë të veshur me uniforma policie.

Pasi është lajmëruar policia për grabitjen dhe ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes ka patur një shkëmbim zjarri mes grabitësve dhe policisë.

Njëri prej efektivëve është përplasur me grabitësit duket tentuar që t’i ndalojë.  Ai ka hapur derën e automjetit tip Audi në të cilën ndodheshin grabitësit por këta të fundit e kanë shtyrë dhe kanë mundur të largoheshin nga vendi i ngjarjes./ CNA

 

 

Lajmet e fundit nga