LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Humbi rrugën në Malin e Dajtit/ Gjendet shtetasi gjerman

9 Dhjetor 2023, 22:24, Kronika CNA
Humbi rrugën në Malin e Dajtit/ Gjendet shtetasi gjerman
Foto ilsutruese

Pasditen e sotme, në Malin e Dajtit, duke eksploruar natyrën, ka humbur rrugën, në një zonë me terren të vështirë, një shtetas gjerman.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 4, pas marrjes së njoftimit, menjëherë kanë organizuar punën për t'i ardhur në ndihmë turistit gjerman.

Pas disa orësh kërkimi, për shkak të terrenit të vështirë dhe të thepisur dhe të largësisë së vendit nga zona që mund të përshkohet me automjete, është bërë lokalizimi i tij, i cili ndodhet në gjendje të mirë shëndetësore./ CNA

Lajmet e fundit nga