LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Pse s’më hap rrugën”/ Zbardhen detaje nga plagosja me armë në Korçë, si nisi konflikti

10 Dhjetor 2023, 10:27, Kronika CNA
“Pse s’më hap rrugën”/ Zbardhen detaje nga plagosja
Foto ilustruese

Detaje të reja janë zbardhur nga plagosja me armë zjarri në Korçë, ku mbetën dy persona të plagosur, shtetasi me inicialet I. H. dhe A. Q.

Shtetasi I. H. është plagosur me armë zjarri në këmbë, ndërsa shtetasi A. Q. është plagosur me mjete të forta.

Burime për CNA bëjnë me dije se në konflikt janë përfshirë shumë persona, teksa mendohet se sherri ka nisur, ngaqë nuk i kanë hapur rrugën njëri-tjetrit për të kaluar pasi kanë dalë nga ambientet e lokalit.

Mësohet se personat e përfshirë në konflikt kanë qenë të dehur dhe janë zënë në dalje të lokalit për motive të dobëta.

“Pse s’më hap rrugën”, raportohet të ketë thënë njëri prej të përfshirëve në konflikt.

Më pas janë takuar te “Trekëndëshi” në Korçë dhe një nga autorët ka nxjerrë armën dhe ka plagosur shtetasin I. H. në këmbë.

Si I. H. dhe A. Q. ndodhen në Spitalin e Traumës në Tiranë ku po ndodhen nën kujdes mjekësor.

Shërbimet e Policisë kanë shoqëruar në ambientin e Komisariatit dhe po marrin në pyetje persona, të cilët kanë dijeni për ngjarjen, ndërsa ndodhen në kërkim të autorëve të ngjarjes. Bëhet me dije se autorët janë nga Korça, kurse të plagosurit janë nga Tirana. / CNA

 

Lajmet e fundit nga