LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kërkohej për rrëmbim, torturë, abuzim seksual dhe tentativë vrasjeje/ Kapet 47-vjeçari në Durrës

21 Nëntor 2023, 13:13, Kronika CNA

Kërkohej për rrëmbim, torturë, abuzim seksual dhe

Një shtetas i shpallur në kërkim ndërkombëtar për 4 vepra të rënda penale është arrestuar këtë të martë në Durrës.

Bëhet fjalë për 47-vjeçarin Dashamir Koka, i cili u vu në pranga me qëllim ekstradimin në Itali.

Gjykata e Apelit e Milanos e ka dënuar 47-vjeçarin, me 11 vjet e 4 muaj burgim, për veprat penale “Vrasja”, mbetur në tentativë, “Tortura”, “Rrëmbimi i personit” dhe “Marrëdhënie seksuale me dhunë”, të parashikuara nga Kodi Penal italian.

Nga dënimi i plotë, Dashamir Kokës i kanë mbetur për të vuajtur 10 vjet, 3 muaj dhe 13 ditë burgim.

Interpol Tirana po vijon të bashkëpunojë me homologët, për të kryer ekstradimin e Kokës, në Itali./ CNA

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

Lajmet e fundit nga