LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Eksplozivi në Laprakë, zbardhet deklarata e pronarit të biznesit

21 Nëntor 2023, 11:56, Kronika CNA
Eksplozivi në Laprakë, zbardhet deklarata e pronarit të biznesit
Lokali të cilit iu vendos eksplozivi

Është zbardhur deklarata në polici e pronarit të lokalit në Laprakë, të cilit mëngjesin e sotëm i është vënë lëndë shpërthyese.

Para efektivëve të policisë ai ka thënë se nuk ka konflikte me asnjeri dhe nuk e di se kush mund ta ketë vënë eksplozivin.

Mediat raportojnë se pronari i lokalit nuk ka precedentë penal të mëparshëm dhe njihet si person që nuk ka probleme. 

Nga shpërthimi para lokalit janë dëmtuar xhamat e tij.

Policia ka marrë nën shqyrtim kamerat e sigurisë për të parë se kush e ka hedhur lëndën plasëse./CNA

 

Lajmet e fundit nga