LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shpërthim me lëndë plasëse në Laprakë, dëmtohen xhamat e një biznesi

21 Nëntor 2023, 10:09, Kronika CNA
Shpërthim me lëndë plasëse në Laprakë,
Foto ilustruese

Në orët e para të mëngjesit të sotëm ka shpërthyer një lëndë plasëse në rrugën "Dritan Hoxha", në Laprakë, ku janë dëmtuar xhamat e një biznesi përreth. 

Nuk dihen detaje të tjera për ngjarjen, ndërkohë policia ka nisur hetimet. 

Njoftimi i Policisë: 

Më datë 21.11.2023, rreth orës 04.50, në rrugën "Dritan Hoxha", në Laprakë, (në rrugë) dyshohet se ka shpërthyer një sasi lënde plasëse dhe si pasojë e shpërthimit janë dëmtuar xhamat e një biznesi përreth.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes./CNA

 

 

Lajmet e fundit nga