LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ishte në parking/ Merr flakë makina e gardianit të burgut në Berat, dyshimet e para

19 Gusht 2022, 22:55, Kronika CNA
Ishte në parking/ Merr flakë makina e gardianit të burgut në
Makina e djegur

Një automjet është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme, në parkimin përpara burgut të Beratit.

Mësohet se mjeti ishte në pronësi të gardianit të burgut, K. Metaj, i cili e kishte parkuar automjetin rreth orës 19:30.

Nga informacionet paraprake, raportohet se nuk ka persona të lënduar, por ka dëme të shumta materiale.

Forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë shkuar flakët. Gjithashtu policia ka bërë vëzhgimin e kamerave, nga ku ka rezultuar se zjarri nuk ka qenë i qëllimshëm. Dyshohet se flakët kanë shpërthyer nga një shkëndijë elektrike. / B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga