LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ekzekutimi i Erion Çelës në Don Bosko/ Zbërthehen dy vëllezërit Beqiraj

4 Tetor 2022, 12:50, Kronika CNA

Ekzekutimi i Erion Çelës në Don Bosko/ Zbërthehen dy

Vrasja e 4 janarit të këtij viti, në Don Bosko, ku viktimë mbeti Erion Çela, është zbardhur pas nëntë muajsh.

Gjithçka ka ndodhur, pas dëshmisë së dhënë nga dy vëllezërit, Gentian dhe Indrit Beqiraj, të cilët u arrestuan një ditë më parë nga policia e Durrësit.

Ata janë zbërthyer nga oficerët e policisë për vrasjen e Erion Çelës dhe jo vetëm.

Kujtojmë se shënjestër e atentatit mafioz dyshohej të ketë qenë Blerim Çela, 28 vjeç, por viktimë e breshërisë së plumbave të kallashnikovit ka mbetur vëllai i tij, 35-vjeçari Erion Çela nga Dibra.

Ky i fundit njihet edhe me emrin Adriatik Çela. Në ngjarjen e 4 janarit 2022, mbetën të plagosur edhe 4 persona.

Vëllezërit Beqiraj kanë dhënë detaje të rëndësishme edhe për disa atentate të tjera, të kryera në Tiranë dhe Durrës./CNA.al

Lajmet e fundit nga