LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shteti aprovon kërkesën/ Liridona Murseli do të rivarroset në fshatin Rracaj

3 Dhjetor 2023, 16:42, Kosova & Bota CNA

Shteti aprovon kërkesën/ Liridona Murseli do të rivarroset

Liridona Murseli do të zhvarroset dhe do të rivarroset në fshati Rracaj vendi ku aktualisht banojën dhe prindërit e saj.

Vëllai i Liridonës, Leonard Ademaj bëri kërkesë për zhvarrosjen e saj dhe shteti e aprovoi atë. 

Nesër do të bëhet rivarrimi i Liridonës që u vra nga Naim Murseli në bashkëpunim me dy të tjerë.

“Njoftim mortor nga familja Ademaj. Familja Ademaj njofton miq,shokë e dashamir se rivarrimi i vajzes tonë Liridona Ademaj e vrarë me daten 29.11.2023 behet neser me datë 4 dhjetor 2023 me varrezat e fshatit Rracaj ne ora 14:00”, thuhet në njoftim.

Pas seancës gjyqësore vëllai i së ndjerës tha:  “Liridona është vrarë në mënyrën më mizore, në mënyrën më makabre që mund të jetë. Liridona ishte grua e fuqishme, motër e fuqishme dhe nënë e fuqishme. Doli të bëhet edhe heroinë për fëmijët e vet. Ne po e përmbajmë veten, sepse ajo nuk donte të na shihte neve kurrë kështu”.

Rivarrimin e Liridonës e kërkoi dhe babai i saj një ditë më parë./ CNA

Lajmet e fundit nga