LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sekuestrohen mbi 100 kilogramë drogë në Kosovë

30 Janar 2023, 10:17, Kosova & Bota CNA
Sekuestrohen mbi 100 kilogramë drogë në Kosovë
Foto ilustruese

Policia e Kosovës njoftoi se të dielën mbrëma ka sekuestruar 107 kilogramë substancë narkotike të dyshuar të llojit marihuanë.

Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës, një kamion me targa të huaja, që drejtohej nga shtetasi serb, M.P., u ndalua në terminal doganor, ku gjatë kontrollit, në dy rezervuarët e derivateve i janë gjetur 101 paketime të plastikës me marihuanë.

"Në cilësi të provave janë sekuestruar: një telefon, një GPS, disk diagrami i tahografit, kamioni, 95 euro dhe 2.500 dinarë", thuhet në njoftim.

I dyshuari, i lindur në vitin 1991, është ndaluar për 48 orë. Policia tha se "mbetet e përkushtuar në parandalimin dhe luftimin e të gjitha dukurive të kundërligjshme , në veçanti me abuzuesit e substancave narkotike”./ Rel

Lajmet e fundit nga