Qelisë “VIP” i vjen fundi/ Piloti Babis Anagnostopoulos pritet të transferohet në një tjetër burg

27 Maj 2022, 20:42, Kosova & Bota CNA
Qelisë “VIP” i vjen fundi/ Piloti Babis Anagnostopoulos pritet
Babis Anagnostopoulos

Piloti grek, Babis Anagnostopoulos  që vrau gruan e tij Caroline Crouch po kalon ditët e fundit në qelinë “VIP” të burgut të Korydallos.

Mediat greke shkruajnë se vrasësi 33-vjeçar do të transferohet në burgun e Malandrinos.

Ai pritet të brenda një jave, pasi si i dënuar nuk mund të qëndrojë në IEVP Korydallos dhe kështu do të duhet të transferohet në një burg tjetër, për të vuajtur dënimin me burgim të përjetshëm

Kujtojmë se ngjarja ndodhi majin e vitit të shkuar. Babis Anagnostopulos u arrestua më shumë se një muaj pasi mbyti të shoqen në fillim të muajit maj, pasi u mundua ta fshihte krimin, duke sajuar një grabitje me protagonistë shqiptarë.

38-vjeçari pretendon vrau të shoqen pasi kjo e fundit i kishte kërkuar divorcin. Ndërkohë që me autorin në burg, u përfol edhe për bashkëpunëtorë por nuk u gjet asnjë provë.

Lajmet e fundit nga