E rëndë në Itali/ 37-vjeçarja shqiptare sulmohet me thikë përpara shkollës së djalit

25 Maj 2022, 15:59, Kosova & Bota CNA
E rëndë në Itali/ 37-vjeçarja shqiptare sulmohet me

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesditën e sotme në një provincë të Italisë. Një 37-vjeçare shqiptare mbetet e pajetë, pasi është sulmuar me thikë nga disa persona.

E reja ka qenë përpara shkollës së djalit të saj në momentin kur ka nodhur ngjarja.

Sipas mediave vendase, 37-vjeçarja është identifikuar si Bruna Meuca Hella.

Përpara nisjes së mësimit në shkollë, Bruna është sulmuar në mes të rrugës, teksa ka marrë disa goditje të njëpasnjëshme me thikë. Ndërkohë, pavarësisht nxitimit për ta transportuar për në spital, Bruna ka mbërritur e pajetë në duart e mjekëve.

Tashmë agjentët e mjekësisë ligjore janë duke punuar në zbardhjen e ngjarjes së rëndë, rindërtimin e dinamikës së sulmit dhe identifikimin e autorit./CNA.al

Lajmet e fundit nga