LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Publikohet video-ja/ Si Rusia derdh 20 ton grurë në rrugë

19 Mars 2023, 17:28, Kosova & Bota CNA

Publikohet video-ja/ Si Rusia derdh 20 ton grurë në rrugë

Qyteti i Mariupolit u vizitua nga Presidenti rus, Vladimir Putin.

Ndërkohë Petro Andriushchenko, një këshilltar i kryetarit të bashkisë së qytetit ka postuar pamjet në rrjetet sociale dhe shkruan se 20 ton grurë janë shpërndarë në rrugën në zonën e Novoazovsk, në lindje të Mariupolit.

 “Rusia po shpërndan urinë në botë. Pyes veten se kush e shkaktoi urinë në botë?”- shkruan ai krahas pamjeve./CNA

 

Lajmet e fundit nga