LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Mbi 12 orë diskutime/ Përfundon takimi Kurti-Vuçiç në Ohër

18 Mars 2023, 22:52, Kosova & Bota CNA

Mbi 12 orë diskutime/ Përfundon takimi Kurti-Vuçiç

Ka përfunduar pas 12 orësh takimi ndërmjet kryeministrit te Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiç.

Bisedimet po kryhen në Ohër, në vilën "Biljana" dhe duket se takimit i është bashkuar edhe Gabriel Escobar i dërguari i posaçëm i SHBA për ballkanin.

Fillimisht, Kurti dhe Vuçiq, zhvilluan takime veç e veç me ndërmjetësuesit evropianë dhe më pas nisi takimi trepalësh, ku palët diskutuan për zbatimin e propozimit evropian për normalizimin e raporteve.

Tashmë pritet që Joseph Borrel të dalë në një konferencë për shtyp, për detaje të mëtejshme rreth takimit./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga