LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rreth 10 orë diskutime/ Asociacioni mban “peng” marrëveshjen Kosovë-Serbi

18 Mars 2023, 21:02, Kosova & Bota CNA

Rreth 10 orë diskutime/ Asociacioni mban “peng”

Kanë kaluar afërsisht rreth 10 orë që nga momenti ku kanë filluar bisedimet ndërmjet kryeministrit te Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti serb, Aleksandar Vuçiç.

Bisedimet po kryhen në Ohër, në vilën "Biljana" dhe duket se takimit i është bashkuar edhe Gabriel Escobar i dërguari i posaçëm i SHBA për ballkanin.

Fillimisht, Kurti dhe Vuçiq, zhvilluan takime veç e veç me ndërmjetësuesit evropianë dhe më pas nisi takimi trepalësh, ku palët diskutuan për zbatimin e propozimit evropian për normalizimin e raporteve.

Më herët gjatë ditës, takimi trepalësh u ndërpre për mbi një orë, po ashtu për shkak të një pauze./CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga