LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Takimi në Ohër/ Varhelyi: Jemi të gatshëm të mbështesim të dyja palët në procesin e zbatimit

19 Mars 2023, 12:52, Kosova & Bota CNA
Takimi në Ohër/ Varhelyi: Jemi të gatshëm të
Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Europian, Oliver Varhelyi

Komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi i Bashkimit Europian, Oliver Varhelyi, ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë në Ohër.

Varhelyi ka deklaruar përmes një postimi në "Twitter" se përkushtimi i plotë për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës tregon guxim dhe vendosmëri drejt rrugës së tyre në BE.

“Përkushtimi i plotë për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës tregon guxim dhe vendosmëri drejt rrugës së tyre në BE. I përgëzoj të gjitha palët. Ne jemi të gatshëm t'i mbështesim të dyja në procesin e zbatimit”, shkruan Varhelyi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga