LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Putin vizitoi Mariupol-in/ Reagon Kievi: Vrasësi kthehet gjithmonë në skenën e krimit

19 Mars 2023, 15:46, Kosova & Bota CNA

Putin vizitoi Mariupol-in/ Reagon Kievi: Vrasësi kthehet gjithmonë

Autoritetet ukrainase të Mariupolit, denoncuan vizitën e presidentit rus, Vladimir Putin të cilin e cilësuan si një “kriminel ndërkombëtar”, ky i fundit sipas tyre është kthyer njësoj si vrasësit në skenën e krimit.

“Kriminelët kthehen gjithmonë në skenën e krimeve të tyre… Vrasësi i mijëra familjeve të Mariupolit erdhi për të admiruar rrënojat e qytetit dhe varret e tij. Cinizëm dhe mungesë pendimi”, shkroi këshilltari i presidentit Zelensky,  Mihailo Podoliak në "Twitter".

Putin vizitoi Mariupol-in/ Reagon Kievi: Vrasësi kthehet gjithmonë 

Nga ana e saj, Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës njoftoi se Putini vizitoi Mariupolin e shkatërruar natën “si një hajdut”.

“Si një hajdut, Putin vizitoi qytetin ukrainas të Mariupolit, duke u strehuar pas natës. Së pari, është më e sigurt. Dhe gjithashtu, nata i lejon atij të theksojë atë që dëshiron të tregojë dhe të mbajë qytetin që ushtria e tij e ka shkatërruar plotësisht dhe banorët e tij të paktë të mbijetuar janë të sigurt pas dyerve të mbyllura”, tha ministria në "Twitter".

Lajmet e fundit nga