LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Po u mbaronte oksigjeni/ "BBC" ndihmon 6 emigrantët e fshehur në kamionin frigoriferik

28 Shtator 2023, 10:08, Kosova & Bota CNA

Po u mbaronte oksigjeni/  "BBC" ndihmon 6 emigrantët e fshehur

Gjashtë emigrantë ilegalë janë shpëtuar, të cilët ndodheshin në pjesën e pasme të një kamioni në Francë, pasi "BBC" ndihmoi në gjurmimin e tyre dhe njoftoi policinë.

Katër gratë vietnameze dhe dy irakiane ishin bllokuar brenda kamionit dhe ishin në luftë me jetën, pasi ajri ishte i paktë.

"BBC" i ndihmoi emigrantët ilegalë për të kontaktuar policinë, e cila ndaloi kamionin.

Policia franceze ka arrestuar shoferin dhe tani ka hapur një hetim për një rrjet të dyshuar të emigracionit të paligjshëm.

Po u mbaronte oksigjeni/  "BBC" ndihmon 6 emigrantët e fshehur
Emigrantët brenda kamionit

 

Lajmet e fundit nga