LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përshkallëzohet situata në Shkup/ Protestuesit shembin barrikadën para Kuvendit

5 Korrik 2022, 21:52, Kosova & Bota CNA

Përshkallëzohet situata në Shkup/ Protestuesit shembin

Një grup protestuesish kanë arritur të shembin gardhin metalik para ndërtesës së Kuvendit të Maqedonisë se Veriut.

Sipas asaj që raportojnë mediat në vend, të tjerë hodhën fishekzjarre dhe shishe uji ndaj forcave të shumta të policisë. Këta të fundit janë vendosur në formacion për t’u mbrojtur nga objektet që fluturonin drejt tyre.

Ka pasur edhe protestues që u janë afruar oficerëve dhe kanë goditur rojet e sigurisë. Nga sendet e forta të hedhura janë dëmtuar disa xhama të Kuvendit të RMV-së./CNA.al

Lajmet e fundit nga