LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kapet me 30 kg drogë në kamion/ Shqiptari rrezikon 30 vite burg

5 Korrik 2022, 19:38, Kosova & Bota CNA
Kapet me 30 kg drogë në kamion/ Shqiptari rrezikon 30 vite burg
Foto ilustruese

Ka rezultuar pa sukses përpjekja e një shoferi shqiptar kamioni që udhëtonte në jug të Italisë, në autostradën Brenner, për të kaluar 34 kg kokainë.

Nga kontrolli që bëhet në pikat e pagesës në Vipiteno, policia ka gjetur të fshehura në kabinën e shoferit të kamionit 34 kilogramë kokainë, e cila kap vlerën e 3 milionë eurove.

Drejtuesi i kamionit u arrestua dhe u transferua në burgun e Bolzanos. Sipas mediave italiane, shqiptari, i cili jeton në Itali, do të dalë para gjykatës këto ditë.

Kokaina, me vlerë rreth tre milionë euro, thuhet se nuk ishte e destinuar për tregun e Tirolit të Jugut, ndërsa kontrabandisti i dyshuar i drogës përballet me një dënim me burg nga nëntë deri në 30 vjet./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga