LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zjarri del jashtë kontrollit në Greqi, flakët “pushtojnë” hotelet luksoze

4 Korrik 2022, 22:58, Kosova & Bota CNA
Zjarri del jashtë kontrollit në Greqi, flakët
Zjarre ne Greqi

Një zjarr i madh ka shpërthyer në Kranidi Argolida, Greqi. Zjarri ka dalë jashtë kontrollit. Mediat greke raportojnë se flakët kanë përfshirë një kompleks hotelesh luksoze të zonës.

Siç shihet edhe në videon nga vendi i ngjarjes, flakët kanë mbërritur pranë plazhit dhe zona është evakuar. Zjarri ka marrë përmasa të pakontrollueshme.

Pushuesit janë detyruar të lënë hotelin. Në vendin e ngjarjes ndodhen 63 zjarrfikës./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga