LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Çmendet” moti në Itali/ Shikoni sa është kokrra e breshërit!

28 Qershor 2022, 20:10, Kosova & Bota CNA
“Çmendet” moti në Itali/ Shikoni sa është
Bresher në Itali

Qendra Funksionale e Monitorimit të Rrezikut në Rajonin e Lombardisë ka dhënë alarm portokalli në pritje të shtrëngatave.

Reshjet e para filluan në mëngjes dhe ekziston rreziku për shtrëngata deri mëngjesin e së mërkurës.

Në zonën e Vareses kokrrat e breshërit ishin në madhësinë e kajsive dhe goditën rrugët e shtëpitë.

Mediet italiane shkruajnë se ishte e nevojshme ndërhyrja e borëpastrueseve/ CNA.al

 

“Çmendet” moti në Itali/ Shikoni sa është

Lajmet e fundit nga