LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ishte në kërkim prej 10 vitesh/ 5 gramë kokainë çuan shqiptarin në prangat e policisë italiane

19 Gusht 2023, 16:32, Kosova & Bota CNA

Ishte në kërkim prej 10 vitesh/ 5 gramë kokainë çuan

Një 39-vjeçari shqiptar, i cili ishte në kërkim prej më shumë se 10 vitesh në të gjithë Evropën ka rënë në prangat e policisë.

39-vjeçari u pikas gjatë një kontrolli rutinë të automjeteve që lëviznin në në zonën e Rifredit.

Në momentin që policia po kryente kontrollin e mjetit ai nga nervozizmi ka nxjerrë nga xhepi 5 gramë kokainë, duke ia dorëzuar vetë policëve të pranishëm në aksion, bëjnë të ditur mediat italiane.

Pas një identifikimi të gjurmëve të gishtave rezultoi që shqiptari ishte person në kërkim prej mbi 10 vitesh.

Në njoftim për shtyp Policia italiane tha se kishte arritur të kuptonte lëvizjet e 39-vjeçarit në disa zona të Shengen me identitete të rreme, por pa arritur që ta kapnin.

Ai tashmë është në qeli dhe do të qëndrojë për më shumë se 8 vite./ CNA

Lajmet e fundit nga