LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

I tregoi organin gjenital policit për t'u arratisur/ Arrestohet shqiptari që përdorte 4 emra

3 Tetor 2022, 11:07, Kosova & Bota CNA

I tregoi organin gjenital policit për t'u arratisur/ Arrestohet

Katër mbiemra dhe emra të ndryshëm përdorte një 26-vjeçar shqiptar, ndaj të cilit pritej një dënim me pesë vite burg, që nga data 7 shtator, për vjedhje kryesisht ndaj të moshuarve në Nea Smyrni.

Ai u arrestua në nëntor 2021 nga Nëndrejtoria e Sigurisë së Athinës dhe u lirua në pritje të gjykimit. Ai ka shkuar të paraqitet në polici, pasi edhe herë të tjera ka shqetësuar autoritetet.

Sipas informacioneve të ERT-së, ai ka shkuar të paraqitet në polici, pasi edhe herë të tjera ka shqetësuar autoritetet.

Kur oficerët zbuluan se ishte në pritje një dënim, ai u përpoq të arratisej, fillimisht nga dera dhe më pas nga dritarja... por nuk ia doli.

Nuk ka qëndruar aty… ka tentuar të arratiset sërish, duke thirrur një të afërm në zyrën e detyrës. Komandanti i doli përpara dhe më pas u mbajtën për dore. Sulmuesi shqiptar e ka shtyrë dhe ka tentuar ta godasë me grusht në fytyrë.

Pasi arritën ta imobilizonin në qendrën e paraburgimit, ai filloi të godiste me shqelma krevatin, karriget, të godiste me duar muret dhe hekurat dhe madje të shante Policinë . Në fakt, kur komandanti po shkonte në zyrë, i ka treguar organet gjenitale, e pështyu dhe filloi ta kërcënonte.

"Kur të mbaroj me këtë, do të të gjej dhe do të të vras ??[…] Do të vijë radha jote, e mira vonon të ndodhë, do të zbuloj edhe ku jeton, do ta paguajë familja jote." kërcënoi banditin e pacipë, i cili, siç konfirmohet nga burime policore, nuk do të dëbohet nga vendi pas përfundimit të dënimit, pasi siç sqarojnë ata nuk ka arsye të tilla./CNA.al Burimi: Pronews.gr

Lajmet e fundit nga