LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Kishte vendosur kamera të fshehta në dhomën e vajzave të partneres/ Arrestohet shqiptari në Greqi

6 Shtator 2022, 09:58, Kosova & Bota CNA
Kishte vendosur kamera të fshehta në dhomën e vajzave të
Foto ilustruese

Një rast jashtëzakonisht i çuditshëm i dhunës në familje dhe monitorimit dhe regjistrimit të paligjshëm me kamera ka ndodhur dje në Greqi.

Sipas mediave greke, një 50-vjeçar shqiptar, kishte vënë kamera brenda dhomës së dy vajzave të mitura 12 dhe 17.

Ai u denoncua nga nëna e fëmijëve për veprat e lartpërmendura dhe në veçanti për faktin se pa dijeninë e saj kishte vendosur në dhomën e fëmijëve një aparat fotografik me një kartë SD regjistrimi dhe shikonte se çfarë po bënin brenda saj.

Kur nëna e fëmijëve i ka kërkuar shpjegim duke u përballur me të, ai e ka goditi partneren e më pas edhe fëmijët.

Policia ka nisur hetimet për të kontrolluar përmbajtjen e kamerës së vendosur, ndërsa 50-vjeçari është vënë në pranga./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga