LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

I riu shqiptar dyshohet për vrasjen e një turku/ Policia gjermane ofron 3000 euro shpërblim kush jep informacion

28 Qershor 2022, 22:47, Kosova & Bota CNA
I riu shqiptar dyshohet për vrasjen e një turku/ Policia gjermane
I dushuari, Fisnik Hoxha

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Kieli të Gjermanisë.  Një shtetas turk Mustafa A. është qëllua për vdekje.  Policia është në kërkim të të dyshuarit Fisnik Hoxha, 23 vjeç.

Sipas policisë  një person i panjohur ka qëlluar disa herë mbi një 31-vjeçar në rrugën Gustav-Schatz-Hof. Ai ka vdeduar në spital pavarësisht  ndihmës së ofruar nga urgjenca.  Sipas hetimeve të mëparshme nga prokuroria publike dhe policia kriminale e Kielit, për këtë vepër është I dyshuar 23-vjeçari Fisnik Hoxha.

Prokuroria publike në Kiel ka ofruar një shpërblim prej 3000 eurosh për informacione që çojnë në arrestimin e autorit. Ata kanë bërë apel që kushdo që e sheh të dyshuarin Fisnik Hoxha të lajmërojë menjëherë policinë në numrin 110.

Policia iu bëri thirrje qytetarëve që të mos flasin me të dyshuarin nëse e shohin dhe se ai mund të jetë i armatosur. Po ashtu, në bazë të rezultateve të hetimeve të deritanishme, sipas policisë dhe prokurorit publik nuk ka rrezik për publikun.

Një zëdhënës i departamentit të policisë në Kiel njoftoi se skena e krimit ishte kontrolluar nga disa njësi policore. Nuk dihet nëse është gjetur ndonjë provë e mundshme. Mësohet se 31-vjeçari u qëllua me 4 plumba./CNA.al

Lajmet e fundit nga