LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ekzekutimi i Liridona Murselit/ Kreu i misionit të OSBE-së: Jam i tmerruar, thirrje zgjimi për ne

2 Dhjetor 2023, 10:50, Kosova & Bota CNA

Ekzekutimi i Liridona Murselit/ Kreu i misionit të OSBE-së: Jam i

Ngjarja tronditëse në Prishtinë, ku Naim Murseli urdhëroi vrasjen e bashkëshortes së tij në Prishtinë në sy të dy fëmijëvë të tij, ka sjellë një sërë reagimesh.

Kreu i misionit të OSBE-së në Kosovë, Michael Davenport deklarohet se është i tmerruar për këtë rast.

Daventport thotë se kjo ngjarje është një thirrje zgjimi për të gjithë dhe se është koha për të vepruar dhe për të ndalë dhunën në familje.

“I tmerruar nga një rast tjetër brutal i femicidit në afërsi të Prishtinës, teksa shënojmë 16 Ditët e Aktivizimit kundër dhunës në familje. Thirrje zgjimi për të gjithë ne. VeproTani Stop Femicidit”, shkroi Davenport./ CNA

 

Lajmet e fundit nga