LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi, e hënë, 11 mars 2024/ Ja çfarë kanë parashikuar yjet për ju

10 Mars 2024, 22:59, Horoskopi CNA

Horoskopi, e hënë, 11 mars 2024/ Ja çfarë kanë

Dashi

Ka ardhur koha për të thënë gjënë e duhur në kohën e duhur, si dhe është e rëndësishme të merrni një vendim që mund të ndryshojë këtë fazë të jetës tuaj. Në fushën profesionale mëngjesi do jetë më fitimprurës se pasditja, prandaj përfitoni nga rasti për të bërë disa hapa përpara.

Demi

Do të keni mundësinë të sqaroni disa gjëra që ishin të rëndësishme për ju në dashuri, sikurse marrëdhëniet tuaja në çift përjetojnë ngritje dhe zhvillim. Keni nevojë për ekuilibër dhe hapi i parë është të flisni për atë që nuk funksionon me partnerin tuaj.

Binjakët

Ndjenjat janë në kulmin e tyre, historia e dashurisë që po përjetoni nuk funksionon më si dikur, ndoshta për shkak të disa gjërave të vogla që i keni anashkaluar. Pë krizat do të duhet të gjeni guximin të përballeni me to. Në fushën profesionale, kufizoni veten në atë që është thelbësore.

Gaforrja

Duhet të sqaroni sa më shpejt një situatë të paqartë, veçanërisht në dashuri, vendosni "i"-t dhe mos e shtyni më. Nuk ka kuptim të zvarriten disa çështje pafundësisht. Kjo vlen edhe në fushën profesionale. Duhet të bëni një zgjedhje të rëndësishme, sidomos nëse keni një rol përgjegjësie.

Luani

Më në fund do të zgjidhni disa probleme dashurie, yjet janë në favorin tuaj dhe ju shtyjnë në krahët e partnerit tuaj, ndaj lini mënjanë mëritë. Është e rëndësishme për ju që të keni mbështetjen e njerëzve që ju duan edhe nëse nuk e shfaqin atë. Në fushën profesionale problemet po zgjidhen.

Virgjëresha

Duhet të shikoni brenda vetes përpara se të bëni një gjest të madh dashurie: është e rëndësishme të vlerësoni të gjitha të mirat dhe të këqijat, por mbi të gjitha të njihni veten mirë përpara se të veproni. Kjo vlen edhe në nivel profesional. Mos nxitoni në pranimin e një propozimi.

Peshorja

Do keni njëfarë pasigurie në dashuri, ju duhet të ktheheni me këmbë në tokë në vend që të notoni në qiellin e fantazisë. Vlerësoni me kujdes marrëdhënien në çift, nëse një lidhje tani ka marrë fund, është më mirë ta përfundoni atë përgjithmonë. Duhet të zgjidhni edhe disa probleme në fushën profesionale.

Akrepi

Një ditë pozitive po vjen për ndjenjat tuaja, prandaj kujdes për kalimin e Mërkurit që favorizon njohjet e reja. Nëse ka dikë që ju pëlqen, mos kini frikë të deklaroheni. Çfarë keni për të humbur? Në punë, guxoni më shumë.

Shigjetari

Në këtë periudhë jeni duke përjetuar një tension në jetën tuaj në çift, prandaj mund të lindin probleme edhe në aspektin juridik e ekonomik. Prandaj përpiquni të kurseni sa më shumë që të jetë e mundur nëse nuk dëshironi që portofoli juaj të qajë.

Bricjapi

Do të jetë një ditë rikuperimi në dashuri. Hëna është gati të hyjë në shenjën tuaj dhe do t'ju ndihmojë të bëni zgjedhje të rëndësishme. Edhe në fushën profesionale do të keni përgjigjet që prisnit. Mund të vazhdoni me projekte të reja.

Ujori

Jeni nën presion gjatë kësaj periudhe, por kjo situatë do të vazhdojë prej disa kohësh: së shpejti do të dilni nga ky lak i bezdisshëm dhe rezultatet e puna juaj e vështirë do të arrijë. Herët a vonë, në fakt, frytet e sakrificave të bëra korren gjithmonë. Vetëm kini pak më shumë durim.

Peshqit

Do të jeni nervoz dhe të acaruar, faji është për të gjithë dashurinë dhe gjithashtu familjen që shkakton probleme dhe konflikte. Edhe në punë duhet të shmangni debatet. Mundohuni të qëndroni të qetë nëse nuk doni të debatoni me të gjithë dhe të prishni marrëdhënie të rëndësishme.

Lajmet e fundit nga