LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Bayern Munich përgatitet për ndryshime, ja kush mund ta zëvendësojë trajnerin Tuchel

2024-02-11 20:05:00, Sport CNA
Bayern Munich përgatitet për ndryshime, ja kush mund ta

Bayern Munich, po përgatitet për një ndryshim të rëndësishëm në drejtimin e skuadrës.

Pas lamtumirës së tij nga Roma, José Mourinho tashmë është gati të rikthehet në pankinë. Dhe në të ardhmen e “Special One”, mund të ketë një klub të nivelit lartë në futbollin evropian.

Bayern Munich ka filluar të shfaqë interes për trajnerin portugez. Është e përditshmja gjermane “Bild” që zbulon se në rast të shkarkimit të Thomas Tuchel në fund të sezonit, klubi bavarez do të shqyrtonte mundësinë e afrimit së Mourinhos. Bayerni aktualisht është i dyti në tabelën e Bundesligës, pesë pikë prapa Bayer Leverkusen.

Mourinho ka filluar të studiojë gjermanisht. Interesi mbetet për t'u verifikuar, por Mourinho përfaqëson mes trajnerëve sigurisht të lirë, një nga profilet më tërheqëse edhe në nivel marketingu. Portugezi, sërish sipas të njëjtit burim, madje ka nisur të studiojë gjermanisht në pritje të një ardhjeje të mundshme në Bundesligë.

19:00 Sport

Vllaznia

Vllaznia u rikthye te fitorja në kampionat, teksa mposhti Te...

18:58 Sport

Partizani në

Dinamo City triumfoi 2-1 ndaj Partizanit në derbi me përmbys...

Lajmet e fundit nga