LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kiko: This is why I wouldn't trade Albania for any other country in the world

2023-01-16 19:46:00, Opinione Lutfi Dervishi
Kiko: This is why I wouldn't trade Albania for any other country in the
Illustrative photo

Kiko, surprised by the fever that has seized Albanians to leave Albania by all means, decided to make public the reasons why he has decided to stay in Saranda.

Albanians are the nation that emigrates more than any other nation. Only Sierra Leone surpasses it in this sphere. Good birds, I understand why they leave and come here as seasonal tourists, but I can't understand how a person can escape from Albania to countries like Germany, England, or the USA? Kiko suspects that maybe it is the vaccines against Covid, which encourage Albanians to run away from their eyes and feet.

Si mund të ikë njeriu nga një vend që mban rekord botëror për:

Numrin e poliagjentëve.

Profesor Doktorëve.

Investitorëve Strategjikë,

Kriminelëvë të konvertuar në biznesmenë.

Biznesmenëve të konvertuar në konsuj nderi.

Numrin e personave që kanë ndërruar emër

Sasinë e konsumimit të bananeve

Numrin e lejeve të ndërtimit

Numrin e betoniereve për frymë.

Numrin e VIP-ave

Numrin e televizioneve

Numrin e Portaleve

Numrin e analistëve

Numrin e veteranëve

Numrin e heronjëve

Numrin e këngëve për udhëheqësit

Numrin e farmacive

Numrin e kafeneve

Numrin e restoranteve

Numrin e paruke rive

Numrin e partive politike

Numrin e shërbimeve  funerale

...

Si mund të ikë njeriu nga ky vend që ka kaq shumë rekorde botërore?!

Si mund të shkosh në vende që nuk ka e shans ta arrijnë Shqipërinë?

Duke lexuar nëpër portale për rrënjët shqiptare Kiko u habit nga fakti se figurat e mëdha të njerëzimit qenkërkan me origjinë shqiptare.

Krishti, Aleksandri i Madh, Akili, George Washingtoni, Napoleoni, 8 papë, Nikola Tesla, Mbretërit e Serbisë, udhëheqësit e Maqedonisë, deri te figurat bashkekohore nga fusha e sportit, shkencës dhe doemos politikës si Leo Mesi, George Bushi, ministri i jashtëm grek Dendias qenkan të gjithë me origjinë shqiptare!

Mos jam edhe unë shqiptar dhe nuk e di- pyeti veten Kiko.

Kur kërkoi faktet i thanë se për Napoleonin prova më e fortë dhe pakundërshtueshme që është me orgjinë shqiptare është “vallja e Napolonit”.

Pas kësaj Kiko nuk guxoi të pyesë më për rrënjët e figurave, por gjithsesi psherëtiu:

"It's amazing that these Albanians have managed Greece, Serbia, Macedonia, France, America, Egypt. Dealing with the world, they neglected Albania. Maybe even now that Europe is in crisis, the Albanians are rushing to fix the EU countries?!

But anyway, I didn't run away from this country that has so many world records. If you tell me a country that has more records than Albania, I'm ready to run away from my eyes and feet", said Kiko.

20:41 Opinione Lutfi Dervishi

Presidenti takon shefin

Mirë se erdhe shef! Faleminderit që e nise ditën me mu...

Lajmet e fundit nga