LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ofendoi hebrenjtë dhe tregoi simpati për Hitlerin/ Reperi i njohur i del në mbrojtje Kanye West

2022-12-03 13:08:00, Lifestyle CNA
Ofendoi hebrenjtë dhe tregoi simpati për Hitlerin/ Reperi i njohur i
Kanye West

Akon u akuzua për "pështymje në fytyrën e popullit hebre" pasi mbrojti Kanye West kur tha se komentet e tij antisemitike nuk e shqetësonin atë "sepse ato nuk më prekin mua personalisht".

Këngëtari senegalo-amerikan, 49 vjeç, i bëri komentet në programin Breakfast të Sky News të Premten në mëngjes, duke i thënë kujtdo që ofendohej nga këto komente që "mos e merrni atë shumë personalisht".

Kjo erdhi pasi Kanye, i njohur si Ye, 45 vjeç, lavdëroi Adolf Hitlerin dhe tha se njerëzit duhet të 'ndalonin shpërbërjen e nazistëve' në një intervistë shqetësuese me ekspertin e ekstremit të djathtë Alex Jones këtë javë.

Babai, i cili ndan katër fëmijë me Kim Kardashian, gjithashtu mohoi Holokaustin, duke i thënë Jones dhe supremacistit të bardhë, Nick Fuentes, i cili gjithashtu u shfaq në emisionin InfoWars: “Holokausti nuk është ajo që ndodhi. ndodhi...ai nuk vrau gjashtë milionë hebrenj, kjo është vetëm faktikisht e pasaktë.'/CNA.al

09:13 Lifestyle

Bora rikthehet në

Isli  Islami ka qënë i ftuar së fundmi në programin “Goca ...

Lajmet e fundit nga