LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

From drug addiction to his family/ Mandi of Nishtulla reveals details of his life

2022-12-02 15:13:00, Lifestyle CNA

From drug addiction to his family/ Mandi of Nishtulla reveals details of his

The singer known to the Albanian public Mandela Mustafa, or known by his stage name as Mandi Nishtulla, was recently invited to an interview where he revealed previously unsaid details.

Mandi surprised with a touching confession where he revealed that he was once addicted to narcotics, which led to his departure from music for a certain period of time.
Mandi claimed that it was his father who helped him during this difficult period of his life.

“Droga, është një ilaç që vret përditë edhe më shumë, droga është një ilaç që njerëzit që janë martuar i kanë lënë edhe pa fëmijë, të vret ditë për ditë dhe orë pas ore. Unë kam një histori me drogën edhe falenderoj babain tim i cili më është gjendur në kohët më të vështira të jetës time. Kisha bërë një pausë të jashtëzakonshme. Tani është bërë si modë në familje e pinë baba, nëna, goca, çuni. Nuk është një gjest i mirë. Ajo për momentin të bën shumë happy, por nga mbrapa pse i kërkoni Zotit t’ju shpëtojë. Ju lutem hiqni dorë sepse jetojmë në një kohë që duhet të kërkohet buka dhe jo droga”, tha ai.

Më tej gjatë intervistës së tij në “D Night”, Mandi ka habitur me rrëfimin e tij, duke treguar për herë të parë se është baba i 9 fëmijëve.

"My real wealth is my children. I have three daughters, that I have won paradise from the great God, even with two it is won, but I have three daughters and 6 sons. I have many wives. Thank God for giving me the seal of the Pasha. My son Jasini's uncle is Florjani, who sang 'The red color is very similar to him', Mandi said in the interview. /CNA.al

09:13 Lifestyle

Bora rikthehet në

Isli  Islami ka qënë i ftuar së fundmi në programin “Goca ...

Lajmet e fundit nga