LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kokainë në pleh kimik/ Arrestohet ish-kryekomunari i PS me djalin dhe të fejuarën e tij

2022-11-25 09:32:00, Kronika CNA

Kokainë në pleh kimik/ Arrestohet ish-kryekomunari i PS me djalin dhe

Pas operacionit anti-drogë nga SPAK, DEA amerikane dhe policia malazeze, në Frakull  të Fierit është arrestuar ish-kryekomunari i PS-së në Fier bashkë me djalin dhe të fejuarën e tij.

Në kërkim është shpallur një shtetas  kolumbian.

Të arrestuarit janë Viktor Çervenaku, ish-kreu i komunës Frakull në Fier Demilson Çervenaku, i biri Enxhi Ferhati, e fejuara e Demilsonit dhe në kërkim kolumbiani Zaimir Rodriguez

600 thasë me pleh kimik, ku brenda tyre kishte kokainë janë sekuestruar në kompaninë që ishte në emër të Zenel Çervenakut./CNA.al

Lajmet e fundit nga