LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Organizoi planin logjistik të sulmit në Kosovë/ Lirohet Milan Radoiçiç

2023-10-04 10:27:00, Kosova & Bota CNA

Organizoi planin logjistik të sulmit në Kosovë/ Lirohet Milan

Ish nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radoiçiç është liruar nga autoritetet serbe, pas marrjes në pyetje.

Autoritetet i kanë ndaluar Radoiçiç hyrjen në Kosovë si dhe daljen nga Serbia.

Sipas vendimit të gjykatës për Radoiçiç është marrë masa e ndalimit të largimit nga vendbanimit.

Gjithashtu i është marrë pasaporta dhe është paralajmëruar se nëse shkel njërën nga ëkto masa mund të përfundojë në paraburgim.

Lajmet e fundit nga