LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi, e shtunë, 11 mars 2023/ Çfarë kanë rezervuar yjet sipas Paolo Fox

2023-03-10 23:10:00, Horoskopi CNA

Horoskopi, e shtunë, 11 mars 2023/ Çfarë kanë rezervuar

Dashi

Kjo e shtunë është koha për të marrë vendime të rëndësishme për karrierën tuaj. Ju duhet të jeni këmbëngulës dhe të qëndroni të vendosur përballë pengesave. Në fushën profesionale do të keni një rol drejtues dhe do dini të fitoni respektin e kolegëve. Puna shtesë që bëni do të shpërblehet mirë. Pavarësisht se dita mund të fillojë me stres, rezultatet e veprimeve tuaja do t'i shihni në një pasdite pozitive.

Demi

Do të jetë e rëndësishme që të luftoni për atë që e konsideroni të drejtë dhe të mbroni besimet tuaja me forcë. Pavarësisht nëse po grindeni, po kaloni një konflikt ligjor ose po debatoni për një çështje të rëndësishme, qëndroni të patundur në bindjet tuaja. Ndiqni shembullin e njerëzve të mençur. Nëse veprimet tuaja do të jenë të menduara mirë, do të keni një ditë pozitive.

Binjakët

Dita e sotme është koha e duhur për një rikuperim. Dita do jetë e favorshme për çështje financiare dhe procese burokratike. Përsa i përket jetës sentimentale, do të jeni një ditë ku çdo gjë do të hyjë në “shina”. Ju do të bëni çmos për të kënaqur ata që ju rrethojnë, duke falur dashuri apo dhurata. Për më tepër, do të keni një shqisën e gjashtë për të zbuluar se kush ju afrohet vetëm për interes dhe kush ju do vërtet.

Gaforrja

Sot fati do të jetë në anën tuaj, por ju duhet të shmangni faktin e të qenit armiku më i keqi vetes. Përfitoni nga dita për të qenë produktiv. Ka ardhur koha të tregoni veten në mënyrë që të fitoni respektin e të tjerëve. Kini guximin të shkëpusni marrëdhëniet toksike. Njerëzit që ju rrethojnë do vijnë gjithmonë e më shumë për të kërkuar këshillën tuaj. Miqësitë e reja priten në horizont.

Luani

Sot gëzimi dhe optimizmi juaj i brendshëm do të reflektohet jashtë. Jini të saktë në vendimet dhe intuitat tuaja, veçanërisht në vendin e punës dhe financat. Ndonjëherë do të ndiheni nën presion nga paratë dhe çështjet e punës dhe duhet të kultivoni durim. Do të jetë e rëndësishme të kujdeseni për emocionet pasi do të prireni të grumbulloni tension.

Virgjëresha

Sot, një mik besnik do t'ju ndihmojë në çështjet tuaja personale dhe në punë, do t'ju japë ngrohtësi dhe do t’ju qëndrojë pranë për të kapërcer çdo pengesë. Do të gjeni vlerësim dhe mbështetje nga ata që ju rrethojnë. Kushtojini kohë fëmijëve tuaj dhe për t'u argëtuar, mos lejoni që puna të të marrë të gjithë vëmendjen tuaj.

Peshorja

Sot përqendrohuni në arritjen e qëllimeve dhe ambicieve tuaja, në vend që të përshtateni me rrethanat. Merrni kontrollin e fatit tuaj. Jeta juaj emocionale do të stabilizohet dhe do të kërkoni siguri në të gjitha fushat, veçanërisht financiarisht. Investimet për të përmirësuar cilësinë e jetës, blerja ose marrja me qira e një prone do të sjellë qetësi mendore për ju dhe familjen tuaj.

Akrepi

Mos harroni moton "jeto dhe lëre të jetojë" dhe mos u fut në konflikte të panevojshme me njerëzit e tjerë. Dialogu i qetë do të jetë zgjidhja më e mirë. Praktikoni meditimin. Veproni me maturi dhe këmbëngulni në arritjen e qëllimeve tuaja. Përdorni dinakërinë tuaj për të marrë atë që dëshironi.

Shigjetari

Plani i karrierës do jetë i begatë dhe do keni ide të mira për ngjitje në pozicione në punën tuaj. Mbani një llogari të detajuar të të ardhurave dhe shpenzimeve tuaja sepse administrimi i mirë është themeli i pasurisë. Mundësitë për përparim do të jenë të prekshme.

Këtë të shtunë do viheni para zgjedhjes së një problemi në mënyrë paqësore ose jo. Qasja diplomatike do të jetë zgjidhja më e mirë për situatën.

Bricjapi

Ju që jeni përgjithësisht konservatorë, tani do të keni një qëndrim më provokues. Në vend që të respektoni barrierat, do të kënaqni dëshirat tuaja dhe për t'i dhënë vetes kënaqësi.

Shmangni situatat që mund të shkaktojnë konflikte në dashuri. Mos merrni vendime të papërshtatshme që mund t'ju largojnë nga partneri juaj.

Ujori

Tani po mbyllni një cikël hënor, kështu që do të keni kohë më të mira financiare. Familja do t'ju vijë në ndihmë dhe do të jetë mbështetje për të kapërcyer situatat e pakëndshme.

Sot do të shpërbleheni për përkushtimin dhe vendosmërinë tuaj në punë dhe financa. Mund të frymëzoheni edhe për udhëtime pune.

Peshqit

Sot do t'ju duhet të bëni atë që duhet të bëni, jo atë që dëshironi të bëni. Ju mund t'ju duhet të merrni një vendim të vështirë në lidhje me punën tuaj që mund të dëmtojë dikë. Kini parasysh se shmangia e këtij vendimi mund të shkaktojë vuajtje në të ardhmen./ CNA.al

Lajmet e fundit nga