LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoscope of the day, Sunday, March 5, 2023 / Discover the surprises of the stars for each sign

2023-03-05 08:00:00, Horoskopi CNA
Horoscope of the day, Sunday, March 5, 2023 / Discover the surprises of the
Illustrative photo

Aries

You are moving up a very positive path. Looking at the long-term perspective, you are in a very advantageous position. Embrace this positive energy and don't let the small annoyances and small struggles of the day take away from your overall success.

Taurus

Be confident with your words and actions. The more confident you are, the more confident others will be about you and your work. You have every reason to believe that you are on the right track. Now is not the time to doubt yourself in any way.

Gemini

Tregojuni të tjerëve se themelet tuaja janë forta. Ngrihuni për veten tuaj dhe ushtroni fuqinë dhe vullnetin tuaj. Ju keni ide të mrekullueshme – prandaj lërini ato të dëgjohen në vend që t’i murmuritni me vete nën zë kur askush nuk ju dëgjon.

Gaforrja

Jeni në një nga ato situata ku shumë kuzhinierë e prishin brumin. Të gjithë duan të marrin kontrollin. Gjithkush dëshiron të marrë dy centët e tij/saj. Kjo është krijimi i një recete për katastrofën. Jini të durueshëm me të tjerët dhe përpiquni të bëni kompromis.

Luani

Ndihmoni t’i ngrini të tjerët në një status më të lartë në vend që t’i shikoni nga lart. Mos u bëni paragjykues. Nëse dikush nuk është i sigurt se si të vazhdojë, merrni kohë nga dita juaj për t’i dhënë atij këshilla të shëndosha. Këto vepra të mira do të kenë shpagim të konsiderueshëm më vonë.

Virgjeresha

Shikoni aspektet pozitive. Gjeni arsyet pse një ide do të ketë sukses, jo pse ajo do të dështojë. Fituesi sot do të jetë personi që mund të përfitojë sa më shumë nga një situatë jofunksionale dhe e vështirë – jo personi që ndalet në aspektet negative.

Peshorja

Do të keni vështirësi me figurat e autoritetit. Ata që janë “më lart” se ju, ka të ngjarë të kenë një qëndrim shumë nënçmues. Mos e duroni. Jini të sjellshëm dhe profesionistë, por lërini të kuptojnë se duhet të kenë respekt për ju.

Akrepi

Konflikti në vendin e punës sot nuk ka të bëjë me ju – ndaj mos e merrni çdo betejë sikur të ishte e juaja. Kjo luftë nuk është ajo që ju duhet të luftoni, kështu që mos e bëni. Qëndroni larg rrugës në vend që të kapeni në zonën e betejës.

Shigjetari

Do të jetë e vështirë t’i thuash “jo” dikujt. Ka një bollëk dërrmues të ditës që po ju bën të ndiheni pozitivë dhe të pandalshëm. Kjo është një kohë e mirë për të trajtuar projekte që kërkojnë aftësi të forta drejtuese.

Bricjapi

Asnjë nga zgjedhjet që ju prezantohen sot nuk duket veçanërisht e favorshme. Njerëz të tjerë mund të jenë të ngazëllyer për idetë e tyre të reja dhe novatore, por ju nuk jeni të impresionuar. Nuk ka asgjë që thotë se duhet të pajtoheni me të gjithë të tjerët.

Ujori

Ndiheni veçanërisht të fortë dhe vullneti juaj është më i fortë se zakonisht. Shumicën e kohës ju jeni të lumtur vetëm duke ecur me rrjedhën dhe duke ecur së bashku me atë që thonë ose bëjnë njerëzit e tjerë.

Peshqit

Happiness in your work environment should be considered a requirement in your mind, not an added bonus. It is extremely important for you to be in a work situation in which you are truly fulfilled and happy. Change the workplace if necessary./ CNA.al

Lajmet e fundit nga