LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Rënie e lehtë te monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 30 gusht 2023

30 Gusht 2023, 07:07, Ekonomi CNA

Rënie e lehtë te monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 30 gusht

Sot, më 30 gusht 2023, dollari amerikan blihet me 100.1 lekë dhe shitet me 102 lekë.

Euro blihet me 108.3 lekë dhe shitet 109.8 lekë.

 

Paundi britanik blihet me 125.4 lekë dhe shitet me 127 lekë.

 

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 112.8 lekë, ndërsa në shitje me 114.4 lekë.

 

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 72.6 lekë, ndërsa në shitje me 74.8 lekë.

 

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA

Rënie e lehtë te monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 30 gusht

Lajmet e fundit nga