LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Monedhat e huaja në rënie/ Kursi i këmbimit, 21 gusht 2023

21 Gusht 2023, 07:17, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja në rënie/ Kursi i këmbimit, 21 gusht 2023
Foto ilustruese

Sot, më 21 gusht 2023, dollari amerikan blihet me 96 lekë dhe shitet me 97.4 lekë. Euro blihet me 104.5 lekë dhe shitet 105.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 121.8 lekë dhe shitet me 123.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 108.4 lekë, ndërsa në shitje me 110 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.5 lekë, ndërsa në shitje me 72.6 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Monedhat e huaja në rënie/ Kursi i këmbimit, 21 gusht 2023

Lajmet e fundit nga