LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Monedhat e huaja, në pikiatë/ Kursi i këmbimit, 19 Gusht 2023

19 Gusht 2023, 08:11, Ekonomi CNA
Monedhat e huaja, në pikiatë/ Kursi i këmbimit, 19 Gusht 2023
Foto ilustruese

Sot, më 19 gusht 2023, dollari amerikan blihet me 96.2 lekë dhe shitet me 97.7 lekë.

Euro blihet me 104.8 lekë dhe shitet 106.1 lekë.

Paundi britanik blihet me 122 lekë dhe shitet me 123.8 lekë.

Franga zvicerane këmbehet në blerje me 108.8 lekë, ndërsa në shitje me 110.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 70.8 lekë, ndërsa në shitje me 73 lekë.

Më poshtë, po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./ CNA

Monedhat e huaja, në pikiatë/ Kursi i këmbimit, 19 Gusht 2023

Lajmet e fundit nga